Městská hromadná doprava v Praze při a po povodních (ve dnech 9 - 25.8. 2002)

(c) Admin -125- a Admin -rv-

Úvodem:
První odklon pravidelné linky Pražské integrované dopravy byl v důsledku povodní zaznamenán dne 9.srpna 2002. V té době ještě nikdo netušil, že již velmi brzo zaznamená pražská doprava největší neplánované změny linkového vedení ve své historii, které potrvají několik měsíců. Snahou autorů webových stránek CITYBUS, www.citybus.cz  je detailně Vás seznámit se všemi nepravidelnostmi systému Pražské integrované hromadné dopravy v povodňovém a následném období.
Informace byly tříděny podle jednotlivých dnů (viz odkazy v tabulce níže). Tato webová stránka přináší např. informace o neustále se měnícím linkovém vedení povrchové dopravy a metra, o úsecích bez provozu, o zatopených stanicích metra, o evakuačních autobusech a zvláštních linkách, o provozu Českých drah v rámci Pražské integrované dopravy; přehledy zjištěných konkrétních evidenčních číslech vozidel na změněných linkách a samozřejmě velké množství fotografií nejen vozidel městské a integrované hromadné dopravy v Praze.

HLAVNÍ MENU  ( odkazy na jednotlivé dny )

Pá 9.srpna So 10.srpna Ne 11.srpna Po 12.srpna  Út 13.srpna St 14.srpna Čt 15.srpna Pá 16.srpna  So 17.srpna Ne 18.srpna
Po 19.srpna Út 20.srpna St 21.srpna Čt 22.srpna Pá 23.srpna So 24.srpna Ne 25.srpna Út 10.září So 26.října .

 

Přehledy vedení linek zpracované Ing. Lukášem Frajem:
Část I. - Přehled vývoje změn jednotlivých linek
Část II. - Chronologický vývoj změn
Část III. - Trvalý stav linkového vedení k 10.8. 2002

(c) CITYBUS